Історія


Соціальна та наукова платформа людського розвитку веде свій початок з 2012 року, коли 7 листопада пройшло засідання ініціативної групи НУО (http://bureau.in.ua/downloads/protokol.pdf ) зі створення Координаційного майданчику для вироблення організаціями громадянського суспільства спільного бачення щодо розробки стратегії розвитку соціальної політики в Україні при Центрі перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики та НАН України (КЕР).

Наказом директора Центру Ільчука Л. І. 29 листопада 2012 року було створено Координаційно-експертну раду з питань соціальної політики та затверджено «Положення про Координаційно-експертну раду з питань соціальної політики». Ініціаторами створення КЕР виступили всеукраїнські благодійні організації, які надають соціальні послуги уразливим соціальним групам, зокрема: бездомним; звільненим із місць позбавлення волі тощо. Основними ініціаторами виступили ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» та МБФ «Карітас України».

7 грудня 2012 року в приміщенні МБФ «Крітас України» пройшло перше засідання Координаційно-експертної ради.

20 травня 2015 року у зв’язку з об’єднанням Центру перспективних соціальних досліджень з Науково-дослідним інститутом праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики і НАН України, наказом директора Інституту від 20 травня 2015 року № 28 на підставі листа-погодження Мінсоцполітики від 19.05.2015 року № 7255/0/14-15/014, було затверджено нове Положення про Координаційно-експертну раду з питань соціальної політики Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики і НАН України (http://ipzn.org.ua/polozhennya-pro-ker/ ).

З 2015 року діяльність КЕР координується спільно НДІ праці та зайнятості і ГО Бюро соціальних та політичних розробок.

За період з 2012–2016 років КЕР провела близько 60 засідань, круглих столів та конференцій, на яких обговорювалися проблемні питання реформування соціальної сфери України. Участь у діяльності КЕР брали експерти відомих всеукраїнських і міжнародних організацій, таких як Дитячий фонд ООН (UNICEF), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), Міжнародної Організації Праці (ILO), МБФ «Крітас України», Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Міжнародна Академія соціальної роботи, Бюро соціальних та політичних розробок, Українська федерація убезпечення, Всеукраїнська Асоціація безпеки дорожнього руху, БФ "Соціальна служба Віфанія", Всеукраїнський рух «Подолання», ВГО «Інститут соціальної політики», «Асоціація Благодійників України», Міжнародна громадська організація «LHSI», ВБФ "Коаліція ВІЛ сервісних організацій", ВГО «Народний контроль» та інші фахові організації та аналітичні центри. Експерти організацій, які беруть участь у роботі КЕР, а також експерти Центру перспективних соціальних досліджень, які розробили низку аналітичних матеріалів та проектів нормативно-правових документів, що стосуються реформування соціального діалогу, системи надання соціальних послуг (нова редакція ЗУ «Про соціальні послуги», зміни до Бюджетного та Податкових кодексів тощо), державних соціальних стандартів, обговорення проблем впровадження методики визначення вартості життя тощо.

Експертами КЕР була ініційована розробка «Соціального маніфесту Майдану», підготовлена низка пропозицій щодо комплексного реформування соціальної сфери в Україні. Щоквартально КЕР видає бюлетені стосовно своєї діяльності (http://bureau.in.ua/downloads/manifest.pdf ).

Експерти організацій, які беруть участь у роботі КЕР, а також експерти Центру перспективних соціальних досліджень, в подальшому НДІ ПЗН Мінсоцполітики та НАН України розробили низку аналітичних матеріалів та проектів нормативно-правових документів, що стосуються реформування системи надання соціальних послуг (нова редакція ЗУ «Про соціальні послуги», зміни до Бюджетного та Податкових кодексів, ЗУ «Про державно-приватне партнерство» тощо), державних соціальних стандартів, обговорення проблем впровадження методики визначення вартості життя тощо. Значна частина діяльності КЕР проводилась у партнерстві с Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.

Зважаючи на велику кількість напрацювань зацікавлених наукових інституцій з проблематики соціального сектору, які проводились, у тому числі за підтримці ЮНІСЕФ, усі зацікавлені сторони усвідомлюють необхідність об’єднання зусиль та консолідацію результатів попередньої роботи для ефективного її просування на державному та місцевому рівнях.

З цією метою було прийняте рішення розширити наукову базу КЕР, запросивши до участі у ньому зацікавлені наукові установи, та посилити адвокаційну складову для впровадження розроблених нормативно-правових та аналітичних документів на державному рівні. Сторонами було підписано Меморандум про взаєморозуміння, на основі якого 30 листопада 2016 року було утворено Соціальну та наукову платформу людського розвитку.